Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 6 czerwca 2016

Dotacje z ambasad – aktualizacja listy(Aktualizacja 19.02.2017 r.)


Kiedyś przygotowaliśmy dla Was zestawienie grantów z ambasad. Dziś czas na aktualizację listy.
Na co można otrzymać dofinansowanie? Głównie na projektu z dziedziny kultury, szczególne związane z promocją kultury danego kraju w Polsce. Szczegóły w opisach poniżej. Zapraszamy do lektury.


„Ambasada wspiera projekty i działania, których celem jest pogłębienie wiedzy na temat Szwecji, informowanie o Szwecji, wzbudzanie zainteresowania krajem i wzmacnianie pozytywnego obrazu Szwecji w Polsce, a także relacji handlowych między Polską a Szwecją”.

Program Grantów jest adresowany do organizacji pozarządowych, instytucji kulturalnych, uczelni, szkół i osób indywidualnych. Ma on następujące cele:

1. Wspieranie relacji polsko-amerykańskich oraz wspólnych dla Polski i Stanów Zjednoczonych wartości–projekty z obszaru edukacji obywatelskiej, które propagują amerykańskie wartości i instytucje demokratyczne; projekty, które promują kulturę amerykańską, w tym sport, muzykę, sztukę, i edukację, studia amerykanistyczne i studiowanie w Stanach Zjednoczonych; a także projekty, które obejmują działania na rzecz praw człowieka, różnorodności, akceptacji grup mniejszościowych oraz innych wspólnych obszarów służących krzewieniu wolności i demokracji.
2. Wzrost dobrobytu gospodarczego – projekty, które wspierają inwestycje i handel pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Polską, a także przedsiębiorczość i innowacyjność oraz projekty, które zachęcają polską młodzież do zainteresowania naukami ścisłymi, technologią, inżynierią i matematyką (STEM – science, technology, engineering, and mathematics).
3. Poprawa bezpieczeństwa międzynarodowego – projekty, które wzmacniają NATO i zaangażowanie w bezpieczeństwo transatlantyckie.

Wysokość grantu: maks. 25 tys. USD . Zazwyczaj wysokość grantów waha się w granicach 5–10 tys. USD.
Terminy składania wniosków: wnioski na rok 2017 można było składać do 1 lutego 2017. Czekamy na nowy termin. 


„Budżet ambasady ustalany jest z dużym wyprzedzeniem i nie przewiduje wsparcia finansowego dla inicjatyw podejmowanych przez podmioty zewnętrzne. Ambasada może jedynie pośredniczyć w procesie składania wniosków o dofinansowanie do Fundacji Japońskiej. Pełen wykaz programów oraz terminów aplikacji znajdą Państwo na stronie http://www.jpf.go.jp/. Informujemy jednocześnie, iż nie wszystkie z wymienionych na stronie programów są dostępne w Polsce.”

Dotacje na projekty kulturalne mające w ramach Embassy Fund for Cultural Diplomacy. 

(EweWild)

3 komentarze:

Lolitka pisze...

Sukces tkwi w odpowiednim podejściu do prowadzenia bloga, a artykuł mnie zachwycił. Polecam tego bloga!

Magda pisze...

Bardzo fajna sprawa, może w przyszłości sama skorzystam z takiej dotacji. Nigdy nie spotkałam się z dotacjami z ambasad. Dzięki za ciekawy wpis i czekam na więcej!

Paweu pisze...

Sukces tkwi w odpowiednim podejściu do ludzi i prowadzenia bloga dla ludzi. Artykuł mnie zachwycił. Polecam tego bloga każdemu od tego momentu!

Prześlij komentarz