Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 7 stycznia 2013

Mniej znane źródła dotacji dla NGO: AMBASADY innych państw w Polsce (aktualizacja z lipca 2014)Uwaga: aktualizacja postu znajduje się tu: http://konkursy-dla-ngo.blogspot.com/2016/06/dotacje-z-ambasad-aktualizacja-listy.html

Na początku nowego roku każdy z nas myśli o tym, jak sfinansować działania naszych organizacji pozarządowych przez kolejne 12 miesięcy. My proponujemy rozszerzenie poszukiwań o dość mało znane, a warte uwagi źródło dotacji, głównie na projekty międzynarodowe - AMBASADY innych państw w Polsce. Oto kilka możliwości.


Dotacje można otrzymać na szeroko rozumiane projekty współpracy kulturalnej polsko - holenderskiej i promocje kultury holenderskiej.
"Dotację od ambasady można uzyskać na działania, których celem jest wspieranie współpracy kulturalnej między Polską a Danią. Ambasada Danii nie dysponuje funduszami na wspieranie projektów pomocy socjalnej czy humanitarnej. Nie finansujemy potrzeb indywidualnych osób. Współpracujemy z instytucjami państwowymi, organizacjami pozarządowymi, fundacjami, stowarzyszeniami itp."
"inicjuje i realizuje projekty mające na celu promowanie szwedzkiej kultury oraz kształtowanie pozytywnego obrazu Szwecji w Polsce. Większość środków, którymi dysponuje Ambasada jest przeznaczona na własne projekty. W wyjątkowych przypadkach Ambasada wspiera także projekty innych instytucji i organizacji. "
Ambasada Niemiec  >>> na swojej stronie internetowej posiada zakładkę, gdzie znajdziecie aktualne programy i projekty z dziedziny kultury i oświaty.
Ambasada Japonii >>> zastrzega, że
"nie przewiduje wsparcia finansowego dla inicjatyw podejmowanych przez podmioty zewnętrzne. Ambasada może jedynie pośredniczyć w procesie składania wniosków o dofinansowanie do Fundacji Japońskiej. Pełen wykaz programów oraz terminów aplikacji znajdą Państwo na stronie http://www.jpf.go.jp/. Infromujemy jednocześnie, iż nie wszystkie z wymienionych na stronie programów są dostępne w Polsce."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz