Szukaj na tym blogu

środa, 23 stycznia 2013

Biznes - NGO: jak nawiązać współpracę online?

W wirtualnym świecie Internetu można i wręcz trzeba szukać partnera do współpracy. Tyczy się to również partnera z innego sektora: ludzie pozarządówki mogą nawiązać współpracę z ludźmi biznesu i na odwrót. A współpraca ta, zainicjowana online, może i wręcz powinna przynieść korzystne dla obu stron rezultaty także w "realu".
 
Brzmi pięknie, ale gdzie szukać chętnych do miedzysektorowego działania? W dzisiejszym poście zachęcamy Was do skorzystania z istniejących już i prężnie się rozwijających platform internetowych, które pośredniczą w opisanym wyżej poszukiwaniu partnerów.
 
Najpierw spójrzmy na nasze krajowe podwórko. Nie tak dawno temu powstała
 

Platforma współpracy biznesu i NGO >>>

 
Jak sami piszą jej autorzy:
"Pomysł powstania platformy internetowej do nawiązywania kontaktów dla firm i organizacji III sektora powstał w czasie planowania projektu CSR II prowadzonego obecnie przez Lewiatana i firmę Deloitte. W dobie mediów społecznościowych narzędzie umożliwiające rzeczywiste interakcje pomiędzy organizacjami III sektora a firmami wydało się potrzebne i użyteczne."
Platforma stanowi bazę danych kontaktowych firm i organizacji III sektora otwartych na wzajemną współpracę, uporządkowanych według kryteriów umożliwiających szybki i łatwy dostęp do poszukiwanych informacji. Poza katalogiem organizacji oraz firm chętnych do współpracy, na platformie znajdziecie również Galerię Twarzy III sektora, gdzie prezentowani są profesjonaliści z branży, doradcy i konsultanci. Część strony poświęcona Dobrym Praktykom ma być na bieżąco aktualizowana opisami wzorcowych projektów partnerskich biznesu i organizacji pozarządowych.
 
Obecnie na Platformie trwa KONKURS dla organizacji pozarządowych i przedstawicieli biznesu, którzy wspólnie realizują projekty. W celu wzięcia udziału w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym trzeba krótko opisać zrealizowany projekt – zaangażowane podmioty, przedmiot współpracy oraz jej rezultaty. Nabór zgłoszeń trwa do 10.02.2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone 18 lutego br. na stronie Platformy.
Autorzy najlepszych projektów otrzymają wyróżnienia podczas oficjalnego spotkania z  organizatorami i przedstawicielami mediów w siedzibie PKPP Lewiatan w Warszawie. Wyróżnione projekty będą promowane na stronie Platformy współpracy NGO – biznes, jako przykłady dobrych praktyk.
 
Jeśli chcielibyście poszukać partnera biznesowego lub pozarządowego z zagranicy, polecamy portal
 

GlobalHand >>>

 
Jest to platforma kojarząca partnerstwa publiczno - prywatne, które chcą działać wspólnie na rzecz rozwiązywania globalnych problemów.
 
Strona umożliwia zarówno ogłaszanie się w charakterze potencjalnego partnera, jak również przeszukiwanie udostępnionych zgłoszeń firm, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych etc.
 
Portal przykłada dużą wagę do weryfikacji rejestrujących się NGOs. Dlatego też warto włożyć trochę wysiłku w proces rejestracji, jednak dzięki temu mamy pewność, że wyszukany wirtualnie potencjalny partner nie jest "organizacją-krzakiem". Rejestracja nie jest obowiazkowa, bez niej jednak nie można korzystać ze wszystkich możliwości, które daje serwis. Jak dotąd zgłaszające się firmy nie podlegają weryfikacji, należy więc samodzielnie sprawdzić firmę, z która kontaktujemy się za pośrednictwem GlobalHand.
 
Przeszukując bazę portalu natrafiliśmy m.in. na ogłoszenie naszej rodzimej Federacji Banków Żywności.
 
Zwróćcie uwagę, że poza bazą kontaktów, GlobalHand zawiera także wiele artykułów z wskazówkami dla chcących współpracować podmiotów.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz