Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 8 grudnia 2014

Hult Prize dla studentów: międzynarodowy konkurs pomysłów na przedsiębiorstwo spoleczneStudenci polskich uczelni, także doktoranci, którzy stworzą 3-5 osobowe zespoły i wspólnie opracują innowacyjny pomysł na przyczynienie się do rozwiązania najtrudniejszych problemów świata, mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie, w którym stawką jest 1 milion dolarów na start własnego przedsiębiorstwa społecznego oraz profesjonalne doradztwo! Nabór aplikacji upływa już 21 grudnia br.


Fundacja Nagrody Hult wspiera młodych, początkujących przedsiębiorców społecznych na uniwersytetach całego świata. Czy wiecie, że były prezydent USA Bill Clinton oraz TIME określili konkurs organizowany przez Fundację jako jeden z pięciu pomysłów, które maja szansę najbardziej przyczynić się do zmiany świata na lepsze? Warto wziąć udział w tym współzawodnictwie, do którego co roku dołączają tysiące studentów ze 130 krajów i ponad 350 uczelni!

W 2015 zadaniem zespołów będzie stworzenie projektu stabilnego przedsiębiorstwa społecznego, które zajmie się rozwiązywaniem problemów wczesnej edukacji dzieci na terenach miejskich slumsów.

Etap lokalny 
Stwórzcie zespół składający się z 3-5 studentów jednej, tej samej uczelni (także doktorantów), których łączą wspólne zainteresowania. 
Otwórzcie formularz online na stronie Fundacji >>> , gdzie będziecie mogli zamieścić opis projektu oraz Wasze cv. (do 21 grudnia 2014 r.)
Sprawdzajcie regularnie, czy Wasz pomysł zakwalifikował sie do etapu regionalnego! Finaliści zostaną ogłoszeni do 9 stycznia 2015.

Etap regionalny
Finały regionalne odbędą sie w dniach 13 - 14 marca 2015 r. w Bostonie, San Francisco, Londynie, Dubaju, Szanghaju oraz online. Weźmie w nich udział ok 50-60 zespołów z każdego regionu. na tym etapie zostaną wyłonieni zwycięzcy regionalni.

Hult Accelerator
Sześć zespołów, które zwyciężyły w swoich regionach weźmie udział w sześciotygodniowym programie seminariów dotyczących przedsiębiorczości, które odbędą się w okresie lipiec - sierpień 2015.

Finał
Odbędzie się we wrześniu 2015 r.

Więcej informacji na stronie konkursu: http://www.hultprize.org/en/


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz