Szukaj na tym blogu

środa, 19 kwietnia 2017

Dotacje na projekty dla seniorówOstatnio pojawia się coraz więcej konkursów grantowych na projekty skierowane dla seniorów. Postanowiłyśmy zebrać je w jednym miejscu. Do napisania tego artykułu zainspirował nas jeden z naszych czytelników – p. Tadek, który jakiś czas temu pytał o możliwości finansowania inicjatyw dla osób starszych.

- Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS) https://www.mpips.gov.pl/seniorzyaktywne-starzenie/konkursy-asos/
- Senior-WIGOR – konkurs dla samorządów na dofinansowanie domów dziennych
- Senior+ - nowy program ministerstwa na dofinansowanie klubów i domów dziennych
  • konkursy i programy Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę
- Seniorzy w Akcji http://www.seniorzywakcji.pl/ - konkurs na międzypokoleniowe projekty
- Generator Innowacji Sieci Wsparcia http://e.org.pl/generator-innowacji-sieci-wsparcia/ - konkurs na innowacje społeczne na rzecz wsparcia niesamodzielnych osób starszych i/lub ich opiekunów (konkurs już zamknięty, ale zostawiamy go w spisie, bo może kiedyś będzie kolejna edycja?)
Jeśli prowadzicie działania dla seniorów warto również zorientować się, jakie są możliwości finansowania ze środków samorządowych (np. w Waszej gminie). Kilka miast prowadzi centra osób starszych, np. Poznań Centrum Inicjatyw Senioralnych http://centrumis.pl/ , Łódź Centrum Aktywnego Seniora http://seniorzy.uml.lodz.pl/ , Warszawa Przyjazna Seniorom http://senioralna.um.warszawa.pl/ , Kraków Dla Seniora http://dlaseniora.krakow.pl/ . Tam znajdziecie m.in. informacje o lokalnych konkursach na działania dla seniorów. Poniżej kilka trwających konkursów grantowych ze środków samorządów (niestety tylko duże miasta):

W tym artykule skupiłyśmy się na konkursach skierowanych na działania dla osób starszych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby aplikować o środki w konkursach ze środków rządowych, samorządowych lub prywatnych, które są dedykowane nie tylko dla seniorów, np.:
(EweWild)

 

5 komentarzy:

abhishek mane pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Ania pisze...

Dobrze, że istnieją również takie projekty dla osób w starszym wieku. W końcu nigdy nie jest za późno na rozwój, więc bardzo dobrze, że środki na takie rzeczy istnieją.

Weronika P. pisze...

ooo, niezła inicjatywa. Wiek nie powinien być nigdy jakąkolwiek granicą, czy przeszkodą. Nie wiedziałam o tym wcześniej.
Super wpis :)

Maciek pisze...

Takie dotacje dla seniorów to naprawdę świetny pomysł. Warto się ciągle rozwijać i planować nowe projekty. Oby więcej takich projektów! Świetny blog, na którym zawsze znajdę wszystkie potrzebne informacje.

Anonimowy pisze...

Proszę o pomoc. Kilkadziesiąt lat uprawiałem sport. Mam teraz 58 lat i chciałbym krzewić go wśród starszych. Mogę liczyć na jakiś program?

Prześlij komentarz