Szukaj na tym blogu

środa, 19 kwietnia 2017

Dotacje na projekty dla seniorówOstatnio pojawia się coraz więcej konkursów grantowych na projekty skierowane dla seniorów. Postanowiłyśmy zebrać je w jednym miejscu. Do napisania tego artykułu zainspirował nas jeden z naszych czytelników – p. Tadek, który jakiś czas temu pytał o możliwości finansowania inicjatyw dla osób starszych.

- Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS) https://www.mpips.gov.pl/seniorzyaktywne-starzenie/konkursy-asos/
- Senior-WIGOR – konkurs dla samorządów na dofinansowanie domów dziennych
- Senior+ - nowy program ministerstwa na dofinansowanie klubów i domów dziennych
  • konkursy i programy Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę
- Seniorzy w Akcji http://www.seniorzywakcji.pl/ - konkurs na międzypokoleniowe projekty
- Generator Innowacji Sieci Wsparcia http://e.org.pl/generator-innowacji-sieci-wsparcia/ - konkurs na innowacje społeczne na rzecz wsparcia niesamodzielnych osób starszych i/lub ich opiekunów (konkurs już zamknięty, ale zostawiamy go w spisie, bo może kiedyś będzie kolejna edycja?)
Jeśli prowadzicie działania dla seniorów warto również zorientować się, jakie są możliwości finansowania ze środków samorządowych (np. w Waszej gminie). Kilka miast prowadzi centra osób starszych, np. Poznań Centrum Inicjatyw Senioralnych http://centrumis.pl/ , Łódź Centrum Aktywnego Seniora http://seniorzy.uml.lodz.pl/ , Warszawa Przyjazna Seniorom http://senioralna.um.warszawa.pl/ , Kraków Dla Seniora http://dlaseniora.krakow.pl/ . Tam znajdziecie m.in. informacje o lokalnych konkursach na działania dla seniorów. Poniżej kilka trwających konkursów grantowych ze środków samorządów (niestety tylko duże miasta):

W tym artykule skupiłyśmy się na konkursach skierowanych na działania dla osób starszych. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby aplikować o środki w konkursach ze środków rządowych, samorządowych lub prywatnych, które są dedykowane nie tylko dla seniorów, np.:
(EweWild)

 

2 komentarze:

abhishek mane pisze...
Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.
Ania pisze...

Dobrze, że istnieją również takie projekty dla osób w starszym wieku. W końcu nigdy nie jest za późno na rozwój, więc bardzo dobrze, że środki na takie rzeczy istnieją.

Prześlij komentarz