Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 10 lipca 2017

Publikacje dla NGO online - zaktualizowane zestawienie wirtualnych bibliotek dla III sektora
Na naszym profilu Facebookowym często zachęcamy Was do lektury publikacji dla NGO, które dostępne są on-line całkiem za darmo. Czasem ciężko jest do nich Dotrzeć, dlatego też dziś chcielibyśmy dostarczyć Wam przydatnego katalogu swoistych "wirtualnych bibliotek", które pozwalają na zdalny dostęp do wielu dobrych materiałów w jednym miejscu.Biblioteka Centrum Sektor3  gromadzi on-line w jednym miejscu publikacje, opracowania, raporty oraz ciekawe multimedia - głównie video, dotyczące ekonomii społecznej, a szczególnie działalności organizacji pozarządowych.
Biblioteka powstała w ramach Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR3, które prowadzi Fundacja Wspierania Organizacji Pozarządowych „Umbrella”.

 NGOTEKA - biblioteka publikacji organizacji pozarządowych. W NGOtece możesz przeglądać dostępne kolekcje i prace lub dodać materiały swojej organizacji.

Biblioteka Wolontariatu on-line jest miejscem, w którym, jak deklaruje prowadzące ją Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Warszawie, zamieszczane będą wszystkie publikacje dotyczące wolontariatu, wolontariuszy i działalności społecznej. 
Obecnie jest 28 publikacji, jednak po zakończeniu fazy testów, które własnie trwają, powinniśmy spodziewać się ok. 100 pozycji.

"Poradnik dla organizacji pozarządowych" w ramach portalu www.ngo.pl to zbiór krótkich artykułów o wszystkich chyba kluczowych dla funkcjonowania organizacji pozarządowych kwestiach. Informacje zostały przedstawione w formie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

"Civicpedia to centrum wiedzy i badań dotyczących zaangażowania społecznego, organizacji pozarządowych oraz wszystkiego co związane z tzw. społeczeństwem obywatelskim. Znajdują się tu raporty, analizy i wnioski z badań dotyczących m.in. funkcjonowania stowarzyszeń i fundacji, sposobu zaangażowania obywateli w działania społeczne czy współpracy między samorządami a lokalnymi społecznościami i organizacjami."
Civicpedię prowadzi Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Departament Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej publikuje dostępne on-line materiały dotyczące działalności pożytku publicznego.


Profesjonalny menedzer w NGO – kurs
Choć lista publikacji nie jest długa, to znajduje się na niej kilka naprawdę przydatnych pozycji, m.in. multimedialny kurs „Profesjonalny Menadżer w NGO”, podręcznik dla działaczy organizacji pozarządowych "Profesjonalny menedżer w NGO"  oraz "Budowanie partnerstw lokalnych".


Portal www.platformakultury.pl został stworzony przez Narodowe Centrum Kultury jako interaktywny portal poświęcony kulturze i edukacji kulturalnej. Znajdziecie tu m.in. zbiór ważnych publikacji, zasobów internetowych oraz instytucji, dzięki którym można dowiedzieć się jak działać, skąd czerpać fundusze oraz inspiracje.

Warto także zaglądać do działów publikacji opiniotwórczych organizacji eksperckich, my polecamy szczególnie:

W kontekście naszego głównego obszaru zainteresowań, czyli finansowania działalności non-profit, zachęcamy do korzystania z publikacji projektów zrealizowanych w tym własnie obszarze:


Na stronie znajdziecie artykuły powstałe w ramach projektów Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. Większość z nich dotyczy finansowej rzeczywistości funkcjonowania NGO w Polsce.

PUBLIKACJE GRUPY ZAGRANICA >>> dotyczą pomocy rozwojowej.

W tym miejscu publikujemy aktualizacje powyższej listy publikacji o pozycje zasugerowane nam przez Czytelników:Publikacje Fundacji Wspomagania Wsi, mi.in. na temat dziedzictwa kulturowego, dostępu do Internetu.


BIBLIOTEKA AKADEMII ROZWOJU FILANTROPII >>>   

logo mp.jpg  Fundacja "Inicjatywa Kobiet Aktywnych" FIKA - bezpłatne publikacje z projektu MAM PRAWO DO PRAWA >>>

Z pewnością jest więcej źródeł darmowych publikacji dla NGO, które kryją się gdzieś w sieci. Jeśli znacie takowe, prosimy o informację. Chętnie uaktualnimy powyższa listę!(Ola)

ZAPRASZAMY TAKŻE NA 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza