Szukaj na tym blogu

niedziela, 4 grudnia 2011

Konkursy dla organizacji pozarządowych - są już pierwsze harmonogramy na 2012 r.Rok 2011 zbliża się ku końcowi, jednakże nie ma jeszcze zbyt wielu Harmonogramów konkursów, które mają zostać ogłoszone w 2012 r. 

Na życzenie jednego z czytelników naszej Facebookowej tablicy ogłoszeń zamieszczamy jednak kilka już dostępnych harmonogramów: dotacje z Komisji Europejskiej, programów operacyjnych ze środków UE, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Województwa Podlaskiego i Warszawy.
Czytajcie, planujcie i zdobywajcie dotacje w 2012 r.!Wnioski składać mogą szkoły, instytucje i organizacje z państw Unii Europejskiej, EEA/EFTA oraz krajów kandydujących: Chorwacji i Turcji. W projektach wielostronnych, realizowanych w ramach programów Comenius, Erasmus, Leonardo da Vinci lub Grundtvig oraz w kluczowych działaniach Programu międzysektorowego rolę partnerów mogą również pełnić podmioty z państw trzecich, które dotychczas nie uczestniczyły w programie LLP. Budżet programu w roku 2012 wysoki 1,14 mld euro. 

Na stronach Ministerstwa Rozwoju Regionalnego znajdziecie dobrą wyszukiwarkę nie tylko harmonogramów.


Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski oglosił Programy na rok 2012. Wnioski w pierwszym naborze należy składać do 30 listopada br., a w drugim - do 31 marca 2012 roku. 


Na ostatnim posiedzeniu (11.10.) zarząd województwa ustalił harmonogram konkursów na 2012 rok. Dotacje dla samorządów i firm będą głównie finansowane z dodatkowej puli 36 mln euro, którą otrzymaliśmy za sprawną realizację RPO (tzw. Krajowa Rezerwa Wykonania). Dzięki premii dwukrotnie o dotacje będą mogły starać się przedsiębiorstwa (na początku i jesienią 2012 roku). Latem ruszy konkurs na dofinansowanie inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Jesienią uruchomimy środki na wsparcie poręczeń i pożyczek dla mikro - małych i średnich przedsiębiorstw. Łącznie w przyszłym roku odbędzie się osiem konkursów. 


Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki konkursowej, aby odnaleźć interesujące ogłoszenie. 
Zgodnie z par. 7 ust. 1 pkt 1 programu współpracy na 2012 rok, otwarte konkursy ofert na realizację zadań publicznych w 2012 roku będą ogłaszane do 25 listopada 2011 roku na zadania, które będą realizowane w całym 2012 roku i jego pierwszej połowie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz