Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 6 lutego 2017

Od NGO dla NGO – o organizacjach pozarządowych ogłaszających konkursy grantowe(Aktualizacja 18.01.2018) 

Dziś przedstawiamy Wam kolejne zestawienie informacji o możliwościach pozyskiwania funduszy. Tym razem o fundacjach (i stowarzyszeniach) grantodawczych działających w Polsce. Przygotowana przez nas lista podzielona jest na obszary tematyczne, dlatego niektóre inicjatywy występują na niej wielokrotnie. Umieściłam tu również programy, w których nie ma aktualnie naboru wniosków (licząc na to, że konkursy zostaną powtórzone). 

W zestawianiu nie zostały ujęte fundacje korporacyjne, gdyż o nich pisałam już wcześniej (link). Nie ma tu też organizacji, które ogłaszają konkursy grantowe na innowacje społeczne w ramach POWER (informacje o nich znajdziecie tu).  

Przygotowując to zestawienie chciałam się skupić na programach dostępnych dla organizacji pozarządowych i ew. dla społeczników. Dlatego nie znajdziecie tu np. programów stypendialnych, które są również ogłaszane przez NGO. 

Miłego korzystania z zestawienia - mam nadzieję, że będzie dla Was przydatne! A jeśli czegoś tu brakuje – dajcie znać w komentarzach lub na Konkursy dla NGO

edukacja, dzieci i młodzież


polityka społeczna, rynek pracy, ekonomia społeczna


wsparcie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego


ochrona środowiska


rozwój lokalny
  • Działaj lokalnie http://www.dzialajlokalnie.pl/ program Akademii Rozwoju Filantropii oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności
  • Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę Seniorzy w Akcji http://www.seniorzywakcji.pl/ (ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności)
  • Fundacja Wspomagania Wsi http://www.fww.org.pl projekt „Nasza przestrzeń - konsultacje społeczne dokumentów planistycznych” (samorządy mogą ubiegać się o sfinansowanie konsultacje planu miejscowego lub studium) 

nowe technologie

kultura
(EweWild)

7 komentarzy:

Fundusz Tratwa Szczecinek pisze...

fantastyczna robota :)

Konkursy dla NGO pisze...

Dzięki za miłe słowa :)

Unknown pisze...

Witam, czy mogę prosić o kontakt autora tekstu. marwik555@gmail.com

Konkursy dla NGO pisze...

Witaj, napisałam maila.

Maciej pisze...

Jak zawsze wiele ważnych i ciekawych informacji, oby tak dalej. Na pewno przydadzą się te informacje osobom, które potrzebują dofinansowania. Powodzenia w dalszej pracy i pozdrawiam :)

Do pisze...

Bardzo mi się podoba że zamieściliscie tutaj dużo przydatnych informacji, swietny wpis ;)

Stowarzyszenia Sołtysów Powiatu Krośnieńskiego pisze...

Brawo I dziękuję za super informacje��

Prześlij komentarz