Szukaj na tym blogu

sobota, 13 kwietnia 2013

Projekt "Konkursy dla NGO" - poznajcie nas bliżej!


Kim jesteśmy my - ekipa "Konkursy dla NGO"? My to nieformalna grupa wolontariuszy nieźle zorientowanych (hobbystycznie i zawodowo) w sytuacji III sektora w Polsce. Działamy całkowicie non-profit, inwestując w ten projekt swój czas i wiedzę.

Z zasady nie przedstawiamy się z nazwiska, gdyż nie chcemy, aby projekt „Konkursy dla NGO” kojarzył się z szyldem reprezentowanych przez nas zawodowo czy społecznie podmiotów – mamy nadzieję, że jest i pozostanie uniwersalny, dla wszystkich i liczymy na Wasze zrozumienie i życzliwość mimo pewnej "tajemniczości" z naszej strony :)


Historia projektu

W czerwcu 2011 r. stworzyliśmy profil Facebook, który szybko zaczął zyskiwać popularność – obecnie jest nas już ponad 4700 osób! 

W listopadzie 2011 r. zainicjowaliśmy bloga, który ma bardziej szczegółowo pokazywać bogactwo internetowych zasobów przydatnych dla III sektora – bloga czytano już ponad 31 000 razy! 

Pod koniec stycznia 2013 r., z inicjatywy Czytelników, postanowiliśmy założyć forum dyskusyjne, które pozwoliłoby wszystkim zainteresowanym wymieniać się informacjami w sposób bardziej szczegółowy niż jest to możliwe na Facebooku. Jak dotąd zarejestrowało się już ponad 120 członków forum!
Najnowszym działaniem naszego zespołu, również inspirowanym zachętą ze strony Czytelników, jest stworzenie Kalendarza konkursów dla NGO, w którym zamieszczamy na bieżąco informacje o większych konkursach dla III sektora o zasięgu światowym, europejskim, ogólnopolskim, regionalnym/ wojewódzkim.

Nasza misja

Jako inicjatywa "Konkursy dla NGO" postanowiliśmy skupić się na wirtualnym świecie, w którym jak najbardziej realne i prawdziwe NGO szukają przede wszystkim INFORMACJI i KONTAKTÓW

Informacji o tym, jak skuteczniej działać, gdzie szukać środków, jak sobie radzić z trudnościami, w jaki sposób wygląda prawna, finansowa czy też społeczna sytuacja organizacji pozarządowych w naszym kraju. Kontaktów z innymi organizacjami i społecznikami, aby razem realizować projekty, uczyć się od siebie nawzajem czy po prostu pogadać. Tak więc skupiamy się na: 
  • Wyszukiwaniu informacji i przekazywaniu ich naszymi kanałami wszystkim zainteresowanym (generalnie nie tworzymy nowych informacji, przekazujemy tylko te, które naszym zdaniem są warte wyłuskania z ogromnej internetowej chmury wiedzy);
  • Tworzeniu społeczności podobnie aktywnych społeczników i umożliwianiu im wirtualnego, a kto wie, może i realnego, poznania się.
Z zasady nie przedstawiamy się z nazwiska, gdyż nie chcemy, aby projekt „Konkursy dla NGO” kojarzył się z szyldem reprezentowanych przez nas zawodowo czy społecznie podmiotów – mamy nadzieję, że jest i pozostanie uniwersalny, dla wszystkich i liczymy na Wasze zrozumienie i życzliwość mimo pewnej tajemniczości z naszej strony :)

Nasz projekt ma być także testem – postanowiliśmy sprawdzić czy jest możliwe zupełnie bezkosztowe (nie korzystamy tu z żadnych darowizn ani dotacji), oparte tylko na własnym wolontariacie, niezłym rozeznaniu w tematyce „okołopozarządowej”, a także jej obecności w Internecie, prowadzenie działań podobnych do funkcjonowania centrów wspierania organizacji pozarządowych...ZAPRASZAMY TAKŻE NA 

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Podoba mi się Wasza skromność, tajemniczość też:) i Bardzo ułatwiacie mi życie dzięki rozpowsechnainiu informacji. Gratuluję bardzo inspirującego pytania: czy jest możliwe zupełnie bezkosztowe prowadzenie działań podobnych do funkcjonowania centrów wspierania organizacji pozarządowych... Postawienie takiego pytania może zrodzić całkiem spore konsekwencje. Dziękuję za Waszą pracę z pasją, tej pasji coraz mniej w sektorze ngo, mam wrażenie że w miejsce pasji wchodzi "profesjonalizacja" i kasa oczywiście. Zamiast - a nie na zasadzie "zarówno i..." Dziękuję

Kamil M. pisze...

Możecie napisać z jakiego jesteście województwa? Ostatnio rozmawiałem o tym, gdzie jest prawdziwy wolontariat i ciekaw jestem kto prowadzi tą stronę :)

Konkursy dla NGO pisze...

Bardzo Wam dziękujemy za tak ciepłe słowa. W sumie zarzekamy się, że nie działamy dla pochwał, ale czytając takie wpisy czujemy wielką radość i samozadowolenie :)
Jesteśmy z Mazowsza, ale naszym zdaniem wolontariat jest w całej Polsce - po prostu wiele osób nie "łapie się" w statystykach. działają po prostu i często nawet nie wiedzą (i nie potrzebują wiedzieć) co to np. KRS... :)
Pozdrawiamy!

Anonimowy pisze...

Gratulacje za pomysł i realizację.Mnóstwo osób zwłaszcza z ngo gubi się w gąszczu internetowych źródeł. Jeszcze raz szacun!!!
Wieloletni wolontariusz i społeczny Headhunter
Kazimierz :-)

Konkursy dla NGO pisze...

Dziękujemy i pozdrawiamy serdecznie Panie Kazimierzu! :)

Anonimowy pisze...

Trafiłam na tę stronę przypadkiem i jestem zachwycona. Zgłosiłam się na ochotnika w mojej szkole do wyszukiwania informacji o dostępnych funduszach i wymyślania nowych projektów, ale zaczęłam prawie tracić wiarę w swoje siły. Przeglądałam strony ministerstw, kuratoriów i różnych NGO (anglojęzyczne też) i wszędzie jakieś sprawozdania z zamkniętych konkursów. A tu nagle objawienie - stronka z kalendarzem, linkami i mnóstwem pożytecznych informacji posegregowanych tematycznie. Nie jestem samolub, opowiem o was innym. Stokrotne dzięki za waszą inicjatywę.
Barbara
P.S. Chciałam nie być "Anonimowy", ale nie wiem, co te inne możliwości znaczą :)

Konkursy dla NGO pisze...

Barbaro, wielkie dzięki za tak miły dla nas komentarz. W sam raz pozytywny "kop' do dalszej pracy, aby nie zwolnic za bardzo przed kolejnym wakacyjnym weekendem :)
Pozdrawiamy i polecamy także nasze inne "odnogi".

Zespół Konkursy dla NGO
konkursyngo@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/konkursyNGO
Blog: http://konkursy-dla-ngo.blogspot.com/
Forum dyskusyjne: https://groups.google.com/forum/#!forum/konkursy-dla-ngo
Kalendarz Konkursów Grantowych i Ważnych Terminów dla NGO: https://www.google.com/calendar/embed?src=nu115cpm0138bocl0524ts08do%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw
Twitter: https://twitter.com/KonkursyDlaNGO
Pinterest: http://pinterest.com/konkursydlango/boards/

Anonimowy pisze...

Dziękujemy, że JESTEŚCIE!!! Gratulujemy kolejnego świetnego pomysłu :) dodajcie nas do W aszej bazy! Urząd Miasta Leszna prowadzi również wyszukiwarkę konkursów dla NGO na stronie www.leszno.pl (zakładka NGO-organizacje pozarządowe) oraz na fb LESZCZYŃSKIE NGO zamieszczamy informacje przydatne naszym kochanym organizacjom Pozdrawiamy Was serdecznie i życzymy Wam pełnych ciepła, spokoju i radości Świat Bożego Narodzenia oraz pomyślności i sukcesów w Nowym 2015 Roku :)

Abrigo pisze...

Prowadzimy stronę z poradami dla organizacji pozarządowych. Jeszcze nie ma za wiele artykułów, ale w miarę możliwości rozbudowujemy treść - abrigo.com.pl

Prześlij komentarz