Szukaj na tym blogu

czwartek, 2 maja 2013

Granty czeskiego MSZ dla organizacji z państw Partnerstwa Wschodniego

Wiemy, że czyta nas co najmniej kilka osób z organizacji pozarządowych z państw tzw. Partnerstwa Wschodniego (czyli Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii oraz Ukrainy), dlatego też dziś informacja o ciekawym konkursie grantowym skierowanym właśnie do nich, organizowanym przez czeskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
 Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic

Czeskie MSZ ogłosiło konkurs dotacyjny na projekty nakierowane na priorytety Forum Społeczeństwa Obywatelskiego Partnerstwa Wschodniego (>>> Eastern Partnership Civil Society Forum). Ministerstwo przewiduje dofinansowanie w 2013 r. "małych projektów" III sektora z państw Partnerstwa na łączną kwotę 140 000,00 euro

Aplikujące organizacje powinny pochodzić z państw Partnerstwa Wschodniego. Działania projektowe powinny koncentrować się na priorytetach I (demokracja, prawa człowieka, dobre rządzenie i stabilność) oraz IV (kontakty między ludźmi) grupy roboczej Forum Społeczeństwa Obywatelskiego.

Preferowane będą projekty, które wychodzą poza perspektywę tylko jednego państwa, dotykając problemów wspólnych kilku krajom Partnerstwa.

Jeden projekt może otrzymać dofinansowanie do wysokości 20 000,00 euro, a jego wdrożenie powinno się zamknąć w okresie między 1 czerwca a 15 października 2013 r.

Wnioski o dotację powinny zostać wypełnione w języku angielskim i przesłane do 10 maja 2013 r.

WIĘCEJ >>>ZAPRASZAMY TAKŻE NA 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz