Szukaj na tym blogu

piątek, 7 czerwca 2013

Dyskusje NGO: księgowość


Wielokrotnie zdarza się, że na Facebooku lub Forum Dyskusyjnych inicjowane są tematy, które wywołują ożywione dyskusje. Jednakże specyfika zwłaszcza Facebooka jest niestety taka, że po kilku dniach, nie mówiąc już o kilku tygodniach czy miesiącach, nikt już tych kopalni wymienianych między nami wszystkimi informacji nie jest w stanie odnaleźć lub o nich po prostu nie pamięta. 
Dlatego też postanowiliśmy publikować na Blogu zapisy najciekawszych, najbardziej pełnych przydatnych dla NGO informacji dyskusji. Drugi, po poście o najprzyjemniejszych do współpracy według Was grantodawcach, jakże ważny (choć i budzący pewne obawy) temat: KSIĘGOWOŚĆ.
Czekamy na komentarze - jeśli ktoś się nie wypowiedział na FB - zapraszamy do komentowania pod tym postem!


"Jak radzicie sobie z księgowością? Zatrudniacie biura księgowe czy robicie to na własną rękę?

Obecnie jestem w trakcie poszukiwania biura rachunkowego i ceny jak na ten moment są dla mojego stowarzyszenia zaporowe. Większość cen była w przedziale 300-500 złotych za miesiąc. Dla młodego stowarzyszenia, które dopiero co dostało pierwszy grant wynajęcie biura rachunkowego jest nie lada problemem. Macie może jakieś rady dla mnie :)"


17.05.2013 na Facebooku:

Na forum Łukasz poruszył niełatwy zwłaszcza dla początkujących NGO temat księgowości. Doradźcie proszę!

6 komentarzy:

program do rozliczania pit 2014 pisze...

Ja bym chyba zatrudnił biuro bo nim ja ogarnę to na wlasną rękę to taniej mi wyjdzie kogoś zatrudnić. A ja w tym czasie się zajmę tym, na czym się znam.

Anonimowy pisze...

Ja zanim znalazłem idealny program do prowadzenia mojej firmy i małej księgowości wiele razy natknąłem się na drogie oprogramowanie, albo takie, które mi po prostu nie wystarczyło. W końcu trafiłem na idealny i bardzo innowacyjny darmowy program do faktur , który bardzo ułatwił mi prowadzenie działalności gospodarczej

Darek pisze...

Dosyć przejrzyście i konkretnie. Dbałość o szczegóły czyni ten blog wartościowym i godnym polecenia. Miło się tu było :)

Anonimowy pisze...

W moim przypadku postanowiłem postawić na wygodę i dobrą cenę. Wybrałem po długim namyśle iFirmę - tutaj link do ich strony internetowej https://www.ifirma.pl/. Z biurem rachunkowym kontaktuję się i wymieniam dokumenty przez internet. Za nic nie zamieniłbym tej formy współpracy. Uważam za niewygodne ciągłe dojeżdżanie z papierami do biura.

Konkursy dla NGO pisze...

hmm - coś ostatni komentarz pachnie mocno reklamą ..

Anonimowy pisze...

Ja od trzech lat jestem właścicielką firmy z branży odzieżowej - rozwija się dosyć prężnie, więc i prowadzenie księgowości samodzielnie zaczęło mnie przerastać. Rozważałam zdecydowanie się na księgowość online, ale ostatecznie po prostu zatrudniłam księgowego, który trzyma firmę w ryzach (click). I nie żałuję :)