Szukaj na tym blogu

wtorek, 16 lipca 2013

Mniej znane źródła dotacji: nowy fundusz Open Society Foundatins dla organizacji rozpoczynających współpracę z nowymi liderami


Open Society Foundations zainaugurowały światowy fundusz wspierający organizacje pozarządowe znajdujące się na etapie zmiany kadr zarządzających. Celem Funduszu (ang. nazwa New Executives Fund) jest wsparcie NGO podczas pierwszych dwóch lat działania pod nowymi władzami, tak aby nowi liderzy mieli możliwość realizacji swych inicjatyw.

 


Zmiany władz w organizacjach pozarządowych są nie mniej newralgicznym momentem niż w sektorze biznesu, choć poświęca się im znaczenie mniej uwagi. Nowi dyrektorze wkraczają z nowymi pomysłami, ale często zderzają się z wewnętrznymi ograniczeniami organizacji oraz brakiem zasobów. Opisywany Fundusz pozwala nowym liderom wdrożyć pomysły, dzięki którym często otrzymali właśnie stanowiska kierownicze.

Wsparcie w formie dwuletniego grantu oddanego do dyspozycji nowego zarządzającego mogą otrzymać organizacje aktywne w obszarach zainteresowania Open Society Foundations, głównie w zakresie praw człowieka i kwestii sprawiedliwości społecznej, ale także zdrowia publicznego, edukacji.

Fundusz otrzymał do dyspozycji 2 mln $ na granty w wysokości od $25,000 do $250,000, w zależności od skali budżetu organizacji. Celem Fundacji jest przyznawanie grantów 2 do 3 arzy rocznie, rozważana jest także opcja  zwiększenia budżetu Funduszu.

Pierwsza tura grantów została już rozdana. Przeczytajcie, kto znalazł się wśród szczęśliwców (nie ma Polaków, ale jest np. Węgier :) >>>


Źródło (jęz. angielski):

ZAPRASZAMY TAKŻE NA 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz