Szukaj na tym blogu

środa, 5 grudnia 2012

Dzień Wolontariusza - wskazówki i aktualne dotacje wspierające wolontariat

Z pewnością wiele osób dobrze pamięta, że w zeszłym roku obchodziliśmy Europejski Rok Wolontariatu 2011 (oficjalna strona polskich obchodów >>> ).  Dziś natomiast, jak co roku, świętujemy Międzynarodowy  Dzień Wolontariusza.
Postanowiłam poświęcić temu świętu oddzielny post, gdyż nie wyobrażam sobie skuteczności w działaniach żadnej organizacji pozazarządowej bez wsparcia wolontariuszy. Jak to ktoś ładnie powiedział
"Wsparcie wolontariuszy jest darmowe nie dlatego, że ich praca jest bezwartościowa, ale dlatego, że jest bezcenna."


Zgodnie z ideą tego bloga poniżej znajdziecie mnóstwo odnośników do źródeł informacji, które pomogą Wam skutecznie organizować wolontariat w Waszych organizacjach.


Po pierwsze, angażując wolontariuszy do swych projektów powinniśmy wiedzieć, jakie PRZEPISY PRAWA>>>  regulują nasze relacje.


Po drugie, wypada skorzystać z dobrych praktyk w zarządzaniu wolontariuszami, tak, abyście wszyscy czuli wzajemną satysfakcję ze współpracy:

Po trzecie DOTACJE - poniżej kilka aktualnych konkursów dotacyjnych, w których można otrzymac środki na projekty dotyczące wolontariatu:
Nie zapominajmy, że wolontariusze mogą współpracować z organizacjami także przez Internet. O E-wolontariacie dowiecie się więcej TU >>>

Mnóstwo aktualności o wolontariacie znajdziecie na ngo.pl TU >>>

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

dzięki za fajnego bloga i stronke facebook. bardzo przydatne. Pozdrawiamy z Mazur! Ryśki spod Olsztyna

Konkursy dla NGO pisze...

To my dziękujemy za dobre słowo i polecamy sie na przyszłość :)

Prześlij komentarz