Szukaj na tym blogu

sobota, 2 lutego 2013

Mniej znane źródła dotacji dla NGO: Microsoft dla młodzieży

Na dobrą sprawę poszukiwania dotacji przez organizacje pozarządowe z reguły skupiają się na staraniach o środki dostępne w Polsce lub oferowane przez Komisję Europejską.

My postanowiliśmy zachęcić Was do rozszerzenia perspektywy i, przy założeniu, że znacie/ macie w zespole kogoś znającego JĘZYK ANGIELSKI, zainteresowania się funduszami pozaunijnymi, które występują licznie na całej kuli ziemskiej.

Fakt, że z reguły skierowane są do organizacji doświadczonych, działających bardzo profesjonalnie, ale przecież w Polsce takich NGO jest całkiem sporo.

A teraz o szczególną uwagę prosimy

ORGANIZACJE WSPIERAJĄCE MŁODZIEŻ


We wrześniu 2012 r. firma Microsoft zainicjowała nowy program filantropijny adresowany do młodych ludzi pod nazwą
"Microsoft YouthSpark".
Według planów giganta informatycznego, w ciągu trzech lat w ramach programu wydane zostanie pół miliarda dolarów!

Według założeń przedsięwzięcia, Microsoft w partnerstwie z rządami, ORGANIZACJAMI POZARZĄDOWYMI i biznesem będzie działać na rzecz zwiększenia szans młodzieży na wielu polach, m.in. edukacji i rynku pracy. 

Większość środków finansowych ma zostać rozdysponowana wśród NGO z całego świata,  które zajmują się wspieraniem młodzieży. Dodatkowo dostępne będzie nieodpłatne oprogramowanie Microsoft, wśród niego m.in. specjalnie zaprojektowane narzędzia dla nauczycieli.

Jako integralną część YouthSpark, Microsoft zainicjował także nowe programy obywatelskie:
  • "Give for Youth, globalny rynek mikro-dotacji skoncentrowany na pozyskiwaniu funduszy dla organizacji non-profit, które wspierają młodzież na całym świecie.
  • Microsoft YouthSpark Hub, przestrzeń internetowa, w której można odkrywać i korzytać z dostarczanych przez firmę Microsoft oraz jej partnerskich organizacji non-profit serwisów, programów i innych narzędzi skierowanych do młodzieży.
Program już działa - na gruncie polskim warto przywołać projekt realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Microsoft w ramach inicjatywy „YouthSpark” oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera” >>>

Krótko o tym, czym jest Microsoft YouthSpark, po angielsku opowiada
Po polsku o programie można poczytać tu >>>


Zapraszamy także na 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz