Szukaj na tym blogu

poniedziałek, 11 marca 2013

Mniej znane źródła dotacji: Wsparcie projektów dla dzieci od World Childhood Foundation

Światowa Fundacja Dzieciństwa (World Childhood Foundation - WCF) to organizacja założona w 1999 przez szwedzką królową Sylwię, która kieruje swe działania do dzieci z najbardziej zmarginalizowanych środowisk. Fundacja skupia się przede wszystkim na wspieraniu dziewcząt, natomiast główne grupy docelowe jej działalności to dzieci ulicy, dzieci przebywające w instytucjach (tj. domy dziecka), młodych matkach oraz dzieciach wykorzystywanych seksualnie.


Childhood
Aktualnie WCF wspiera około 100 projektów w Brazylii, Cinach, Estonii, Niemczech, Łotwie, Litwie, Mołdawii, Rosji, Szwecji, RPA, Tajlandii, Ukrainie, USA oraz w POLSCE.

W Polsce dofinansowanie od Fundacji uzyskały projekty:
- Fundacji Dzieci Niczyje - projekt "Dobry rodzic - dobry start"

APLIKUJ O DOFINANSOWANIE!
Uwaga!!! Przed przyjęciem aplikacji organizacja musi zostać odwiedzona przez pracownika Fundacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat należy skontaktować się z regionalnym managerem Childhood, odpowiedzialnym za kraj, z którego pochodzi aplikująca organizacja.  W przypadku Polski, Estonii, Litwy, Łotwy oraz Ukrainy jest nim Susanne Drakborg, tel. +46 (0) 8 551 175 04, adres mailowy: susanne.drakborg(a)childhood.org

Aplikacje mogą składać organizacje mające siedzibę w Polsce, a także na Białorusi, Brazylii, Kambodży, Chinach, Estonii, Niemczech, Łotwie, Litwie, Mołdawii, Rosji, Szwecji, RPA, Tajlandii, Ukrainie i USA.

Rozpatrywanie wniosków o dofinansowanie odbywa się 2 razy w roku:
I nabór  - do 15 kwietnia
II nabór - do 15 października

Uwaga! Fundacja dopuszcza wnioskowanie o "małe granty", definiowane jako nieprzekraczające 20 000 USD. Aplikacje o tego typu dofinansowanie można składać przez cały rok!


ZAPRASZAMY TAKŻE NA 

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wnioski można składać w jęz. polskim?

Konkursy dla NGO pisze...

Obawiam się, że tylko w języku angielskim.

Anonimowy pisze...

dzien dobry, plik do aplikacji nie działa... czy mozna dostac link aktywny?
dziękuję, pozdrawiam

Konkursy dla NGO pisze...

dzień dobry,
dzięki za informację. Od kilku miesięcy nie sprawdzaliśmy linkow źródłowych i dzięki Pana/ Pani komentarzowi uaktualniliśmy posta - troszkę zmieniła sie formuła aplikacji:
Przed przyjęciem aplikacji organizacja musi zostać odwiedzona przez pracownika Fundacji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat należy skontaktować się z regionalnym managerem Childhood, odpowiedzialnym za kraj, z którego pochodzi aplikująca organizacja.

Pozdrawiamy serdecznie!

Zespół Konkursów dla NGO

Prześlij komentarz